• Články
  • QNAP NAS, první hypervizor, který vyberete!

QNAP NAS, první hypervizor, který vyberete!

Hypervizor virtuálního počítače přímo na zařízení, který umožňuje hostování několika virtuálních počítačů na vašem QNAP NAS serveru.

 

 

QNAP NAS, první hypervizor, který vyberete

Díky aplikaci Virtualization Station dokážete vybudovat na jednom zařízení NAS virtuální prostředí pro více operačních systémů

 
Qsync – spravujte soubory a spolupracujte na nich ze svého mobilního zařízení
 

QNAP Virtualization Station umožňuje spustit a spravovat více virtuálních počítačů (VM) na jednom zařízení NAS, a je proto ideálním řešením virtuálního prostředí pro více operačních systémů. Optimalizované rozhraní pro správu a pokročilé funkce virtuálního přepínače aplikace Virtualization Station ve spojení se zařízením QNAP NAS s podporou HDMI výstupu a GPU propustností, skutečně uspokojují požadavky vysoce účinnou správou VM a různých aplikací.

 
 

Uživatelsky přívětivé rozhraní

Od snadného vytvoření VM až po správu a sledování stavu systému – uživatelsky přívětivé rozhraní aplikace Virtualization Station poskytuje vše, co je potřeba pro pohodlné alokování systémových zdrojů NAS (včetně CPU, paměti a úložného prostoru).

 
   
 

Síťový a virtuální přepínač

Virtuální přepínač umožňuje vybudovat různé režimy provozu sítě (přemostěný, pouze externí a izolovaný) mezi NAS a VM, takže uspokojuje potřebu vysokorychlostního připojení a zabezpečení ze strany VM.

 
 

Online obnovení snímků

VM lze obnovit (včetně metadat systému) pomocí snímků, aniž by bylo nutné vypnutí, čímž se minimalizují ztráty vzniklé při prostojích.

 
 

USB a GPU propustnost

VM může využívat zařízení USB, která jsou fyzicky připojená k NAS. Nejnovější QNAP NAS také disponuje dostatkem PCIe slotů a napájením, které umožňují dodat GPU výkon do VM, takže je možné využívat API (například DirectX, OpenGL) nebo povolit vysoký výpočetní výkon z GPU.

 
 

Vysoké rozlišení

Virtualization Station podporuje výstup v rozlišení 1080p a NAS lze využívat jako pracovní stanici připojením HDMI displeje.